Riietusel on fotol väga oluline osa. Hästi valitud riietus võib muuta pildi imeliseks, helgeks ja huvitavaks ning vastupidi. Eri kangast rõivad jäävad pildile erinevalt ning ühtlasi annavad ka erinevat meeleolu edasi. Siid on kerge ja lendlev, linane maalähedane, puuvillane klassikaline. Ära karda pildistamisel enda kaela ja õlgasid paljastada ehk võta kaasa ka midagi avaramat. See lisab naiselikkust ja tulemus võib jääda Sulle endalegi üllatuslikult hea. Ja pea meeles, et pildile jääksid alles Sina ise! Perepildile soovitan pigem heledaid kui tumedaid toone. Rõõmsad värvid jäävad paremad kui pruun ja must. Portree sessioonil võib mängida ka mustaga. Halli ja pruuni riietust pigem soovitan pildile mitte valida.

Värvid mida eelistada:

Beež, valge, (hele)hall, pastelsed kollane, sinine, roosa, roheline, lilla. Lisaks on imeilusad toonid sinepikollane, oranž, khakiroheline.

Kui tuled perega stuudiosse pildistama, siis vaata valitud stuudio kodulehelt/facebookist üle, millised dekoratsioonid selles stuudioruumis parasjagu on või küsi minu käest. Püüa leida riietus, mis harmoneeruks dekoratsioonide stiili- ja värvigammaga. Või tekitaks hoopis ägeda kontrasti. Perepilti tehes mõtle ka ühtsuse loomisele, et kogu pere oleks riietatud ühtselt, 1-2 läbivat värvi. Näiteks ema ja tütar on helesinistes kleitides/seelikutes ja isa ning poeg helesinise pluusiga. Kui fotol on näiteks noorpere valdavalt heledates/pastelsetes toonides ja vanaisa süsimusta ülikonnaga või hoopis kärtspunases kleidis vanaema, siis ei jää üldmulje hea. Perepildi puhul võiks musta ja tumedaid toone vältida. Samuti ei ole head peenemustrilised riideid, kuna need hakkavad fotol tekitama visuaalset-müra. Parim valik on ühevärvilised/ õrna mustriga riided. Kui ei suuda ise otsustada siis küsi kindlasti abi! Aitan Sind heameelega. Rõõmsad ja erksad toonid (punane, kollane, roheline ja sinine) jäävad fotol alati head. Kindla peale minek on alati ka valge. Võib kasutada ka ilusaid pastelseid toone – helesinine, roosa, mündiroheline, lavendel. 

Täispikkuses piltide jaoks on oluline läbimõelda ka jalanõude valik. Kui soovid pildil olla sokkides, siis pigem musta värvi. Naistel teevad kontsad jala visuaalselt ilusamaks ja peenemaks. Pere- või grupipildil võiks kõik inimesed olla ühtemoodi, kas siis sokkides, paljajalu või jalanõudega. Jalatsite tallad peavad stuudiopõrandal olema puhtad ja hea kui heleda tallaga, kuna pildistame valgel põrandal. 

Kui oled valinud pildistamiseks vähemalt 60 minutit ja tuled üksi/kaaslasega võid kaasa võtta mitu erinevat riietust (2-3). Stuudios pildistades saad kohapeal vahetada ning lõpptulemuseks on mitmekülgsem galerii. Kui tuled pikemale portree või buduaarisessioonile, siis teeme Sinuga soovikorral eelkohtumise telefoni/skype teel kus räägime riietuse detailsemalt läbi. Olen alati olemas ka Messengeris ja meilis.

Poosid

Selles osas kuidas jääda pildile oma parimas vormis, ära üldse muretse. Juhendan Sind kõiges kohapeal. Ilusad jäävad loomulikud poosid, mistõttu nendega ma üle ei pinguta. Sessiooni ajal saad täpsemad juhised, kuidas hoida käed, pea ja keha, et tulemus oleks parim. Kindlasti jälgin Sinu loomulikku ilu, olekut ja asendeid, mis teinekord jäävad väikese kohendusega kõige paremad.

Mida vabamalt end tunned, seda huvitavamad poosid tulevad. Loomulikult inimesed on erinevad ja alguses on paljud veidi krampis, aga ära muretse, pildistamise käigus muutud vabamaks. Enamus stuudiotes on võimalus kuulata Sinu lemmik muusikat, vestlen Sinuga ja räägin mõne naljaka loo, et Sa südamest nautiksid seda protsessi!

Lapsed

Väikelapsega sessioonile tulles võtke kaasa lastele mõned snäkid, mis ei määri suud ega sisustust ning mõned armsad mänguasjad. Hea oleks kui lapsel oleks kõht täis ja uneaeg tehtud. Püüame omaltpoolt teha kõik, et laps piltidel naerataks, kuid tuleks arvestada sellega, et stuudio on võõras koht ja kogu olukord uus. Mõelge juba enne läbi, mis motiveerib last naeratama, sest teie tunnete oma last kõige paremini.Kui laps keeldub pere pildistamisel osalemisest, siis on võimalus sujuvalt üle minna ema portreesessiooniga ning teha koos isaga paaripilte.Väikestele poistele eelistage selga teksa-või traksipükse ning heledat tooni pluus. Perepildiks valige kõigile sarnast stiili ja tooni riietus.Pisut suuremad lapsed võivad sessiooni ajal muutuda väga loominguliseks ja hakata välja pakkuma omapoolseid ideid. Kui nii juhtub, on super! Ära mingil juhul last piira.

Stuudios pildistamisel rakendub n-ö tagumine/kõrgem hind mis sisaldab juba fotostuudio renditasu.
Broneeringutasu on 50% sessiooni hinnast ning see on vajalik tasuda broneerimise hetkel, et broneering kinnitada. Broneeringutasu tagab pildistamiseks aja ning on tagastamatu. Stuudiosessiooni on võimalik edasilükata 1 kord. Stuudiosessiooni aega saab muuta/tühistada kuni 72h enne sessiooni algust. Varu fotosessioonile tulemiseks aega. Stuudios pildistamise puhul (1h) on meil aega tegelikult 55 minutit. Hea oleks, kui jõuaksid 5-10 minutit enne fotosessiooni algust, et oleks aega tutvuda, sättida ning rääkida täpsematest soovidest.

Broneerimisel palun teada anda, kui palju inimesi on pildistama tulemas. Stuudios loomadega ei pildistata.


​Kiirtöötlus kuni 4 päeva +35€
Pildid valmivad vastavalt kokkuleppele ning avaldatakse veebigaleriis privaatse lingiga just Sulle!

NB ! Mind fotograafiks valides palun eelnevalt tutvuda minu töödega, et vältida hilisemaid pretensioone! Igal fotograafil on oma käekiri, sellega tuleks kindlasti arvestada.

Klient saab ainult töödeldud pildifailid, lõpliku pildivaliku otsustab fotograaf! Poolikut tööd ehk töötlemata pilte (RAW faile) klient ei saa!

Erisessioonideks, poissmeeste-/tüdrukuteõhtud, päikeseloojang, sünnipäevad, lemmikloom, ametiportreed, seltskonnad rohkem kui 10 inimest – küsi pakkumist!

Sisu kopeerimine keelatud!

error: Sisu kopeerimine keelatud.
Scroll to Top